Правопросвітницький проект Міністерства юстиції «Я маю право!»

Загальнонаціональний право​просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.Поширення знань та освітня місія сприяє залученню громадян до правової активності та правосвідомої поведінки.

Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, системи надання безоплатної правової допомоги, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!» є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Старт проекту відбувся 7 червня 2017. Проект презентовано Павлом Петренком та директором USAID Уейдом Уорреном в Кабінеті Міністрів України. Тривалість проекту становить 3 роки (2017–2019 роки).

До географії проекту віднесено всі міста України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро системи надання безоплатної правової допомоги.

Важливим елементом проекту є створення на базі Кабінету Міністрів України моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян.

Девіз проекту: Знаю! Дію! Захищаю!

Знаю свої права.
Користуюсь ними і знаю, що треба робити, коли мої права порушують.
Захищаю себе згідно з законами, а держава захищає мене і мої права.

Більше інформації про проект «Я маю право!» –  за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

Завантажити презентацію про проект «Я МАЮ ПРАВО!».pdf

Перейти на сторінку проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

В рамках реалізації проекту на ДСП “ЦППРВ” здійснюється комплекс заходів, направлених на формування правової культури та правової свідомості у співробітників підприємства з метою сприяння підвищенню рівня поінформованості щодо реалізації та захисту їх прав, як громадаян, у різних сферах життя згідно Плану заходів по ДСП “ЦППРВ” щодо реалізації правопросвітницького поекту «Я маю право!» у 2019 році в Державному спеціалізованому підприємстві “Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами”

Переглянути Наказ №75 від 26.02.2019 та План заходів щодо реалізації проекту (Додаток до Наказу №75)

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ

Позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду
Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати
Прийняття спадщини у складі якої є нерухоме майно, у випадку відсутності у спадкоємців правовстановлюючих документів на майно
Виселення з квартири без наданя іншого жилого приміщення. Позбавлення особи права користування жилим приміщенням