Кібербезпека Міжнародні відносини Фізичний захист 

Фахівці з Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, Норвегії, США, України, Швеції, НАТО обговорювали покращення обміну інформацією з питань радіаційної та ядерної безпеки

Протягом 16 та 17 листопада ДСП «ЦППРВ» взяло участь у шостому засіданні Групи Семи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні у сфері радіаційної та фізичної ядерної безпеки в рамках Ініціативи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення».

Метою заходу був обмін досвідом на політичному та технічному рівні та сприяння зусиллям у ідентифікації, визначенні пріоритетів, координації та реалізації проектів ядерної та радіаційної безпеки в Україні. Організатором заходу виступило Міністерство внутрішніх справ України за підтримки Шведського органу з радіаційної безпеки (Swedish Radiation Safety Authority).

Під час зустрічі учасники презентували свої здобутки у співпраці з міжнародними партнерами, повідомляли про свої результати та досягнення, а також, проблеми, що виникали протягом реалізації проєктів у сфері радіаційної та ядерної безпеки та у сфері протидії розповсюдженню матеріалів і зброї масового знищення. Великої уваги приділено запровадженню Національної системи стійкості, що спрямована на забезпечення здатності держави та суспільства своєчасно ідентифікувати загрози, виявляти вразливості та оцінювати ризики національній безпеці, можливостям запобігати або мінімізувати можливі негативні впливи, ефективно реагувати на виникнення загроз або настання надзвичайних та кризових ситуацій усіх видів, включаючи загрози гібридного типу, а також можливостям відновлюватися після їх настання.

В ході онлайн-зустрічі були розглянуті зокрема проблеми та перешкоди для ефективної реалізації проекту під час COVID. Учасники одноголосно підтвердили свою готовність розвивати подальше співробітництво, що допомагатиме на глобальному рівні у протистоянні новітнім викликам та загрозам.

 

Related posts