Цивільний захист та пожежна безпека 

Протиаварійні тренування з цивільного захисту на об’єкті ДСП «ЦППРВ»

З метою підвищення рівня оперативної готовності керівного складу, сил ЦЗ та персоналу ДСП «ЦППРВ», на виконання «Плану основних заходів цивільного захисту на 2021 рік» 18 листопада 2021 року працівниками служби цивільного захисту та пожежної безпеки було проведене протиаварійне тренування з питань цивільного захисту за темою: «Дії персоналу аварійної бригади з ліквідації аварії при перевезенні РАВ».

Відповідно до основних положень «Плану аварійних заходів на випадок аварії під час перевезення радіоактивних матеріалів» захід мав на меті та  підвищення рівня оперативної готовності керівного складу, сил цивільного захисту, персоналу підприємства при виконанні заходів із запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, відновлення життєдіяльності підприємства та забезпечення цивільного захисту у ДСП «ЦППРВ», а саме, практичне відпрацювання таких положень:  

1. Перевірка практичної готовності аварійної бригади з перевезення РАВ до дій за призначенням.

2. Відпрацювати практичні навички по захисту персоналу із застосуванням фільтруючих протигазів (ЗІЗ ОД) та основних етапів локалізації радіаційної аварії.

3. Удосконалити роботу по взаємодії розрахунково-аналітичної групи та аварійної бригади в умовах аварії з радіоактивними відходами.

4. Підвищити стан готовності спеціалістів та керівників ЦЗ, персоналу формувань ЦЗ до дій в умовах НС.

5. Відпрацювати елементи взаємодії служб ЦЗ ДСП «ЦППРВ» зі службами ЦЗ  ЗВ і ЗБ(О)В.

За попередньо узгодженим сценарієм сталася умовна аварія з перекиданням спецавтотранспорту (САТ) при перевезенні радіоактивних відходів, в результаті якої відбулося розсипання РАВ, а особа, що супроводжувала перевезення РАВ умовно отримала тілесні ушкодження.

Після відпрацювання всіх запланованих заходів працівниками служби цивільного захисту та пожежної безпеки було проведено додатковий інструктаж про правила застосування фільтруючих протигазів ГП-5 та ГП-7, а також переносних вуглекислотних та порошкових вогнегасників з практичною демонстрацією роботи ВВК-1,4.

В ході навчань недоліків не виявлено, всі питання були відпрацьовані в повному обсязі, відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту на 2021 рік» та «Плану-графіка проведення спеціальних об’єктових протипожежних та протиаварійних тренувань на 2021 рік».

 

Related posts