Цивільний захист та пожежна безпека 

На об’єкті ДСП ЦППРВ відбулися протиаварійні тренування в ситуації умовної аварії при поводженні з джерелами іонізуючого випромінювання

З метою підвищення рівня оперативної готовності керівного складу, сил ЦЗ та персоналу ДСП ЦППРВ 08 вересня 2021 року працівниками служби цивільного захисту та пожежної безпеки було проведене спеціальне протиаварійне тренування з питань цивільного захисту з персоналом підрозділів науково-інформаційного центру управління радіоактивними відходами (НІЦ УРВ): центральної вимірювальної лабораторії та в групі метрології та стандартизації.

Плановий захід за темою: «Дії персоналу при виникненні аварійної ситуації при поводженні з джерелами іонізуючого випромінювання (ДІВ). Гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння» мав на меті підвищення рівня оперативної готовності керівного складу, сил цивільного захисту, персоналу підрозділів підприємства при виконанні заходів із запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, відновлення життєдіяльності підприємства та забезпечення цивільного захисту у ДСП «ЦППРВ».

За попередньо узгодженим сценарієм, сталася умовна аварія у виробничих приміщеннях з розгерметизацією ДІВ внаслідок пожежі.

Згідно схеми оповіщення, про умовну аварію був інформований керівник  підприємства та його заступники, було отримано розпорядження про введення в дію «Плану аварійних заходів… ».

Учасники формувань ЦЗ підприємства діяли чітко і злагоджено згідно з аварійним планом та з дотриманням усіх вимог безпеки. Працівниками Служби ЦЗ та ПБ проведено цільовий інструктаж та надано практичну методичну допомогу по використанню засобів індивідуального захисту органів дихання, первинних засобів пожежогасіння, застосування переносних вогнегасників для гасіння умовної пожежі.

В ході навчань практично були відпрацьовані такі завдання:

  • Практичне відпрацювання персоналом підрозділів НІЦ УРВ дій відповідно до «Плану аварійних заходів при провадженні діяльності з використання радіонуклідних джерел іонізуючого випромінювання».
  • Підвищення стану готовності спеціалістів та керівників ЦЗ, персоналу формувань ЦЗ до дій в умовах аварійної ситуації.
  • Відпрацювання взаємодії служб ЦЗ підприємства з виробничими підрозділами.

В ході навчань недоліків не виявлено, всі питання були відпрацьовані в повному обсязі, відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту на 2021 рік» та «Плану-графіка проведення спеціальних об’єктових протипожежних та протиаварійних тренувань на 2021 рік».

 

Related posts