Цивільний захист та пожежна безпека 

На об’єкті ДСП «ЦППРВ» відбулися протиаварійні тренування з цивільного захисту.

З метою підвищення рівня оперативної готовності керівного складу, сил ЦЗ та персоналу ДСП «ЦППРВ», на виконання «Плану основних заходів цивільного захисту на 2021 рік» 24 серпня 2021 року працівниками служби цивільного захисту та пожежної безпеки було проведене протиаварійне тренування з питань цивільного захисту за темою: «Дії персоналу аварійної бригади з ліквідації аварії при перевезенні РАВ».

Це був плановий захід, який мав на меті підвищення рівня оперативної готовності керівного складу, сил цивільного захисту, персоналу підприємства при виконанні заходів із запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, відновлення життєдіяльності підприємства та забезпечення цивільного захисту у ДСП «ЦППРВ», а саме:

–     перевірити реальну готовність дії аварійної бригади з перевезення РАВ.

–     відпрацювати практичні навички із захисту персоналу з застосуванням ізолюючих засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) та можливості локалізації аварії.

–     удосконалити роботу із взаємодії розрахунково-аналітичної групи та аварійної бригади в умовах аварії з радіоактивними відходами.

–     підвищити стан готовності спеціалістів та керівників ЦЗ, персоналу формувань ЦЗ до дій в умовах НС.

–     відпрацювати елементи взаємодії служб ЦЗ ДСП «ЦППРВ» зі службами ЦЗ ЗВ і ЗБ(О)В.

За попередньо узгодженим сценарієм, о 10:00 сталася умовна аварія з перекиданням спецавтотранспорту при перевезенні радіоактивних відходів, в результаті якої відбулося розсипання РАВ, а водій отримав умовні тілесні ушкодження.

Після виклику швидкої допомоги на місце НС і оповіщення про умовну аварію керівника підприємства та його заступника, було отримано розпорядження про введення в дію «Плану аварійних заходів на випадок аварії під час перевезення радіоактивних матеріалів». Учасники формувань ЦЗ підприємства діяли чітко і злагоджено згідно з аварійним планом та з дотриманням усіх вимог безпеки персоналу.

Для ліквідації НС  було замовлено спецавтотехніку: навантажувач, автокран та самоскид для перевезення РАВ.  Отримано та передано до штабу інформацію від групи радіаційно-хімічногозахисту про радіаційну обстановку на місці умовної аварії.

О 12.45 отримано доповідь про ліквідацію умовної аварії, дезактивацію території, де відбулося розсипання РАВ, захоронення розсипаних РАВ, направлення персоналу на санобробку, направлення спецтехніки на дезактивацію, передано цю інформацію до штабу з ліквідації НС.

В ході навчань недоліків не виявлено, всі питання були відпрацьовані в повному обсязі, відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту на 2021 рік» та «Плану-графіка проведення спеціальних об’єктових протипожежних та протиаварійних тренувань на 2021 рік».

Related posts