Проекти міжнародної технічної допомоги 

На засіданні робочої групи з реалізації проєкту МТД обговорювались питання безпечного захоронення потоків РАВ з українських АЕС.

19 січня 2021 року відбулася Технічна Нарада робочої групи із вирішення поточних завдань та надання оновленої інформації за проектом міжнародної технічної допомоги U4.01/14А «Визначення форм відходів, що забезпечують безпечну переробку, зберігання та захоронення радіоактивних відходів, що зберігаються на українських ядерно-енергетичних підприємствах». Проєкт реалізується в рамках Інструменту співробітництва у сфері ядерної безпеки (ІСЯБ) та фінансується за рахунок ЄК.

Нарада проходила під головуванням офісу JSO в режимі онлайн. До наради за участі експертів консорціуму «NUKEM Technologies Engineering Services GmbH», «BS», «PLEJADES GmbH – Independent Experts» долучилися представники та підрядні організації Євросоюзу, ДП НАЕК «Енергоатом», Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ, ДАЗВ, ДСП «Чорнобильська АЕС», ДСП «ЦППРВ», ДСП «Об’єднання «Радон», ДСП «Екоцентр» тощо.

Питання, що обговорювались в ході онлайн засідання, торкалися переробки потоків проблемних РАВ з українських атомних електростанцій та реалізації таких завдань проєкту, як:

  • Актуальна інформація щодо відбору зразків проб з українських АЕС, лабораторних аналізів та перших результатів фізико-хімічних вимірювань;
  • Обговорення попереднього вибору технологій, технічних специфікацій на обладнання, обґрунтування безпеки;
  • Моделювання приповерхневого захоронення сольового плаву та попередні висновки;
  • Оновлений графік роботи та графік надання результуючих документів та наступні кроки в реалізації проєкту.

ДСП «ЦППРВ», як кінцевий користувач, із величезним зацікавленням спостерігає за реалізацією всіх етапів проєкту та отриманими попередніми результатами. Як оператор приповерхневих сховищ радіоактивних відходів ДСП «ЦППРВ» бере участь у виконанні робіт, в частині захоронення потоків РАВ, розглядаючи всі можливості та перспективи для впровадження технологій та методів із безпечного захоронення потоків РАВ, що утворюються на діючих АЕС України.

Related posts