Новини ЦППРВ 

Брістольські інженери досліджували радіаційно забруднені території за допомогою роботів

Дослідницька група Брістольського університету (Великобританія) спільно з фахівцями Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ») протягом трьох днів виконувала радіометричні та геофізичні роботи на території двох секторів пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів (ПТЛРВ) «Рудий ліс», а також на територіях пунктів захоронення радіоактивних відходів (ПЗРВ) «Підлісний» та «Буряківка» з метою розширення бази даних та оцінки розподілу радіоактивних матеріалів.

Для збирання даних використовувались безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані системи, датчики-сканери, для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів у площі та просторі (гамма-спектрометр, лідар, фотограмметрія, гіперспектральний та нейтронний датчики). З метою оцінки небезпечних середовищ вперше задіяно і випробувано дистанційно керованого робота Boston Dynamics «SPOT». За допомогою такого робота стає можливим проведення досліджень у важкодоступних місцях, або тих, де необхідним є виконання особливо небезпечних робіт. Отримані в ході дослідження дані дозволять виконувати роботи з картографування радіаційного забруднення територій не тільки на поверхні, а й під землею, що досі було неможливим.

На ПЗРВ «Буряківка» проведені роботи зі створення калібрувальної зони для перевірки методів аерогамма-чутливості. Очікується, що це дозволить створення постійного об’єкта для калібрування і перевірки всіх майбутніх робіт з обстеження з використанням безпілотних літальних апаратів.

Після обробки матеріалів обльотів ПЗРВ «Підлісний» і ПЗРВ «Буряківка» очікується отримання 3D зображень, що дозволять оновити карти розподілу активності на території цих об’єктів.

За результатами картування секторів ПТЛРВ «Рудий ліс» очікується отримання зображень траншей з РАВ з високим рівнем випромінення, що приховані в рельєфі.

       

 

Related posts