Оголошення Фізичний захист 

Увага! Попереджаємо!

            Служба з фізичного захисту Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» в тісній взаємодії з правоохоронними органами цілодобово забезпечує безпеку об’єктів підприємства з метою збереження життя й здоров’я людини та навколишнього природного середовища від впливу іонізуючого випромінювання.

            ДСП «ЦППРВ» нагадує, що на підприємстві постійно діє спеціальний загін охорони, який в разі вчинення протизаконних дій чи провокацій поряд з об’єктами підприємства, у випадку необхідності, має право на застосування більш жорстких заходів при затриманні порушників.

            В залежності від скоєного порушення, який може розглядатися як порушення вимог режиму радіаційної безпеки, незаконний перетин кордонів зони відчуження, незаконне перебування на територіях об’єктів  зони відчуження, крадіжка матеріалів та джерел іонізуючого випромінювання, незаконний перетин державного кордону тощо. Осіб, причетних до вищезазначених порушень, буде затримано та притягнуто до відповідальності відповідно до чинного законодавства України.

            Заради примарної слави й мінливого визнання у соціальних мережах, у гонитві за «лайками», Ви наносите шкоди власному здоров’ю, піддаючи свій організм впливу підвищених доз опромінення, до того ж, наражаєте себе на смертельну небезпеку, «підкорюючи» напівзруйновані будівлі та конструкції, що знаходяться в аварійному стані.         

          Існують кращі, а головне легальні можливості отримати незабутні враження від перебування в чорнобильській зоні відчуження, аніж «незаконний» туризм.

          Наразі Кабінет Міністрів України подав законопроект від 25.09.2020 № 4156 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення», яким, в разі його прийняття, передбачається посилення покарання за незаконне проникнення на територію Зони відчуження та за порушення вимог режиму радіаційної безпеки у місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення та передбачено сплату штрафу або кримінальна відповідальність.

          Пропонується визнати кримінальним проступком такі дії, як проникнення у зону відчуження та зону обов’язкового відселення без надання передбаченого законом дозволу або самовільне поселення у них, або знищення, пошкодження чи перенесення знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначених зон. Такі дії каратимуться штрафом від 1 тис. до 2,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років.

          Крім цього, за законопроектом збільшуються штрафи за переміщення поза зону відчуження продуктів харчування рослинного чи тваринного походження, або ж тварин, риби та рослин. Такі дії каратимуться штрафом від 1 тис. до 2,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від одного до трьох років.

          Нині розмір штрафу згідно 461 статті КУпАП “Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення” становить 310 гривень.

Наполегливо просимо Вас утриматися від незаконного

проникнення у зону відчуження!

Сподіваємось на Ваше розуміння. Ваша особиста безпека у Ваших руках.