Міжнародні відносини Проекти міжнародної технічної допомоги 

Засідання 22-ї Робочої групи сектору РАВ

08 липня 2020 року, в режимі онлайн, відбулась 22-а нарада Робочої групи сектору РАВ за участю представників Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» (ДСП «ЦППРВ»).

В нараді під головуванням директора Спільного Офісу Підтримки JSO Девіда Корбетта взяли участь представники Директорату DEVCO Європейської Комісії, Об’єднаний дослідницький центр Європейської Комісії (JRC), Міністерства енергетики України, Українського науково-технологічного центру (УНТЦ), Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ), НАЕК «Енергоатом», ДСП «Об’єднання «Радон», Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), ДСП «ЧАЕС», ДСП «Екоцентр».

Голова ДАЗВ Сергій Калашник, як новий співголова Робочої групи, доповів учасникам наради про стан виконання проєктів в рамках програми Інструменту співробітництва з ядерної безпеки (ІСЯБ), Бенефіціаром яких є ДАЗВ.

В ході наради учасниками обговорено реалізацію інших проєктів ІСЯБ у сфері поводження з РАВ та відпрацьованим ядерним паливом, розглянута діюча програма ІСЯБ та пов’язана з нею діяльність, перспективи і строки виконання проектів, а також можливі зміни, які виникатимуть внаслідок розділу Міністерства енергетики та захисту довкілля та створення двох міністерств, підготовка Державних цільових програм поводження з РАВ та ВЯП, стан впровадження нової класифікації радіоактивних відходів.

Були висловлені застереження щодо неможливості виконання окремих міжнародних проектів у визначені терміни, через обмеженість пересування представників Підрядників у зв’язку із COVID-19. Зокрема це стосується проекту U4.01/14В+В1 «Розробка Національного плану геологічного захоронення радіоактивних відходів та графіка його реалізації», кінцевим користувачем якого є ДСП «ЦППРВ». Представниками ДСП «ЦППРВ» була підкреслена пріоритетність даної тематики і необхідність продовження з боку Євросоюзу фінансування робіт для завершення проекту, оскільки підприємство, як кінцевий користувач, формує бюджетні запити, вносить пропозиції до ДАЗВ, щодо підготовки Загальнодержавної цільової екологічної програми з урахуванням у тому числі виконаних задач за проектом, виходячи із кращого міжнародного досвіду поводження з РАВ.

Учасниками наради також були обговорені строки проведення та участі у Конференції з поводження з РАВ, проведення якої відтерміновано внаслідок карантинних обмежень, а також, підкреслено необхідність формування узгодженого розуміння майбутньої діяльності, що ускладнена в умовах карантину.

Related posts