Діяльність Проекти міжнародної технічної допомоги 

Реалізація проєкту міжнародної технічної допомоги по збереженню “історичних” РАВ зі сховища об’єкта “Цибулеве”

   

В рамках реалізації проєкта міжнародної технічної допомоги «Ліквідація могильника радіоактивних відходів на території військової частини Міністерства оборони України, смт. Цибулеве Кіровоградської області» процес тимчасового контрольованого розміщення «історичних»
радіоактивних відходів (РАВ) на пункті захоронення радіоактивних відходів (ПЗРВ) «Буряківка» проводиться в штатному режимі без відхилень.

25 квітня 2020 року підприємством були прийняті на тимчасове контрольоване зберігання «історичні» РАВ зі сховища об’єкта «Цибулеве».
3 контейнери з упаковками РАВ були прийняті від ТОВ «НТ-Інжиніринг» і встановлені на спеціально обладнаному майданчику розміром 20х30м, що розташований на території майданчика №100-1 ПЗРВ «Буряківка».

З метою запобігання несанкціонованому доступу осіб і несанкціонованого вилучення упаковок «історичних» РАВ підприємством були
виконані заходи з посилення стану фізичного захисту майданчика ПЗРВ «Буряківка». Периметр майданчика обнесено інженерним бар’єром у вигляді сітчастого огородження з воротами, що замикаються, і забезпечені охоронною сигналізацією. Облаштовано освітлення майданчика та підходів до нього, для забезпечення контролю за розміщеними на майданчику упаковками «історичних» РАВ у нічний час. Територію самого майданчика та прилеглої території облаштовано відеоспостереженням для здійснення контролю переміщення персоналу та руху спецавтотранспорту з виведенням даних на монітори в приміщенні охорони біля КПП ПЗРВ «Буряківка», також, скориговані маршрути обходів охороною для забезпечення цілодобового нагляду за майданчиком.

 

Довідково:

У період з 1960 по 1990 роки збройні сили колишнього СРСР в рамках оборонних програм залишили в Україні значні обсяги радіоактивних відходів, що перебувають під відповідальністю Міністерства оборони України.

Для здійснення заходів щодо подальшого безпечного зберігання або захоронення РАВ, які утворились на території України внаслідок реалізації радянських оборонних програм, в 2013 році між Кабінетом Міністрів України та НАТО підписана Імплементаційна угода.

Реалізація проєктів, які виконуються в рамках зазначеної угоди, надає можливість вилучити «історичні» РАВ з непристосованих для цього сховищ та захоронити їх на спеціалізованих підприємствах, а також провести реабілітацію територій, на яких розташовані ці сховища.

Related posts