Новини ЦППРВ 

Безпритульні тварини Чорнобиля потребують захисту

18 лютого 2020 року у приміщенні ДАЗВ відбулась зустріч щодо питань організації заходів для захисту безпритульних тварин. Учасниками зустрічі стали представники ДСП “ЦППРВ” та Лукас Гіксон – співзасновник Фонду «Чисте майбутнє» (США “Clean Futures Fond”), створеного з метою підвищення обізнаності та надання міжнародної підтримки громадам, які постраждали внаслідок аварій на виробництві та тривалої корекційної діяльності.


Лукас Гіксон перейнявся проблемою бродячих собак, коли вперше приїхав до Чорнобильської зони шість років тому. Тоді він, як фахівець з питань охорони праці, пожежної та радіаційної безпеки, брав участь у міжнародній програмі з обміну на ЧАЕС. Після відвідання зони відчуження він був здивований великій кількості безпритульних тварин, які зосереджувались поблизу виробничих приміщень, гуртожитків та їдальнь по всій зоні відчуження.


За сприяння Фонду, протягом останніх чотирьох років, було проведено вакцинацію, щеплення та стерилізацію 259 собак як на проммайданчику та околицях м. Прип’яті, поблизу станції Семиходи, виселених населених пунктів, зокрема, с. Теремці і Паришів, так і в самому місті Чорнобилі. Протягом 4 років велося спостереження за станом здоров’я та поведінкою цих собак. Як результат, неконтрольоване зростання популяції собак в чорнобильській зоні призупинилось.
Під час наради обговорювалась можливості створення робочої групи, яка сприятиме виконанню заходів для захисту безпритульних тварин, із залученням до цього процесу громадськості та небайдужих осіб, які долучатимуться до процесу годування тварин за рахунок донорської допомоги. Також розглядалось питання будівництва вольєрів, що відповідатимуть всім санітарним нормам, де безпритульні тварини мають змогу перебувати у холодну пору року, та навісів, де вони б укривалися від палючого сонця у спекотні дні. Для цього було запропоновано збудувати постійні годівниці для собак, адже основною проблемою для більшості тварин залишається саме голод та спрага, особливо у спекотній період. Також дуже актуальною проблемою залишається безпека самого персоналу, що працює та проживає в м. Чорнобилі протягом вахтового періоду. Потенційну небезпеку становлять собаки і для відвідувачів зони відчуження, адже вже траплялися непоодинокі випадки нападів собак на працівників та відвідувачів Чорнобиля.


«Разом із небайдужими людьми та організаціями, підпорядкованими ДАЗВ України, ми маємо вирішувати проблеми з безпритульними тваринами як в самому Чорнобилі, так і по всій зоні відчуження в цілому. Гуманне ставлення до собак це основне питання, яке потребує першочергового вирішення», – наголошують представники громади, що працюють у м. Чорнобиль.

Related posts