Міжнародні відносини Новини ЦППРВ 

Вперше за довгий час відбулася зустріч української сторони з Генеральним директором МАГАТЕ

Під головуванням Костянтина Чижика, заступника Міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської  інтеграції, українська делегація під час IСONS-2020 зустрілась із паном Рафаелем Гроссі.

          Під час довгоочікуваної зустрічі головним акцентом розмови Голови делегації з паном Гроссі було продовження співробітництва в чорнобильському напрямку не тільки в контексті підтримки виведення ЧАЕС з експлуатації та безпечного поводження з РАВ, але й можливого нарощування науково-технічного потенціалу у зоні.

          Української стороною було запрошено пана Гроссі та його команду відвідати зону відчуження та побачити новий безпечний конфайнмент на власні очі.

Довідково: З 10 по 14 лютого 2020 року у Відні, столиці Австрії, триває конференція Міжнародного агентства з атомної енергії з фізичної ядерної безпеки: підтримка та зміцнення зусиль (ICONS 2020).

Делегацію України на ICONS 2020 очолює заступник Міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик. Мета конференції полягає у зміцненні глобального режиму з фізичної ядерної безпеки, а також міжнародного співробітництва за цим напрямом.

Така конференція відбувається раз у 4 роки та є важливим заходом у сфері фізичної ядерної безпеки на майданчику Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). У рамках цієї платформи учасники мають змогу виступити з відповідними національними заявами.

Джерело https://www.kmu.gov.ua/news/ukrayina-bere-uchast-u-mizhnarodnij-konferenciyi-z-fizichnoyi-yadernoyi-bezpeki-icons-2020?fbclid=IwAR090duUWdOQdyvzfzE_1Dnew52NI0Usfg15SnmeDTnho9ab4T7gmdjj2wc

Related posts