Міжнародні відносини Новини ЦППРВ 

Зміцнення міжнародного співробітництва між Україною та Великою Британією в галузі ядерної та радіаційної безпеки

20 листопада 2019 року фахівці Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» разом з представниками інших підприємств, що входять до сфери управління ДАЗВ, взяли участь у семінарі з експертами британських компаній у галузі поводження з радіоактивними відходами, який відбувся у м. Київ.
Основною метою зустрічі стало опрацювання питань щодо заходів зміцнення міжнародного співробітництва між Україною та Великою Британією в галузі ядерної безпеки, радіаційної безпеки, безпеки транспортування РАВ, питання ядерної захищеності, включаючи заходи захисту від ядерного та радіаційного тероризму.
Під час семінару представники ДСП «ЦППРВ» презентували підходи щодо діяльності підприємств, зокрема управління РАВ у зоні відчуження. Також, під час презентації були зазначені пріоритети розвитку, поточні та майбутні.
Директор ДСП «ЦППРВ» Костюк Сергій Миколайович зазначив, що для ДСП «ЦППРВ» важливими пріоритетом для співробітництва є не тільки постійний пошук кращих підходів до управління поводження з РАВ, але й також актуально для всіх підприємств структури ДАЗВ такі, як наприклад інформаційна безпека та навчання персоналу.
Британські компанії поділилися досвідом з українськими фахівцями щодо підходів та програм управління ядерними відходами та зняття з експлуатації ядерних установок, а також питаннями взаємодії з громадськістю, які були висвітлені Державним агентством зі зняття з експлуатації (NDA – Nuclear Decommissioning Authority) та Селлафілд. Також велася дискусія щодо двостороннього співробітництва та майбутніх проектів.
Як зазначила Раєць Маргарита Леонідівна – начальник служби з міжнародного розвитку, зовнішніх комунікацій та розвитку ДСП «ЦППРВ», в Україні відсутній комплексний підхід до взаємодії з громадськістю і через це існує багато стереотипів щодо поводження з РАВ у зоні відчуження. Ми сподіваємось виправити цю ситуацію і заслужити найкращий міжнародний досвід співпраці зі спільнотою.
Окрім лекцій та дискусій, фахівці ДСП «ЦППРВ» були запрошені на офіційний візит до посла Великої Британії з нагоди приїзду делегації британських експертів.

 

Related posts