Новини ЦППРВ Цивільний захист та пожежна безпека 

На КВ «Вектор» проведені протипожежні тренування з цивільного захисту

Відповідно до вимог ст.40 Кодексу цивільного захисту України, наказу МВС України від 11.09.2014 № 934 «Про затвердження Порядку організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту» та з метою практичного відпрацювання дій за призначенням об’єктових органів управління та сил цивільного захисту ДСП «ЦППРВ», на виконання «Плану основних заходів цивільного захисту на 2019 рік», наказу Голови ДАЗВ від 30.01.2012 року № 17 «Про проведення дня цивільного захисту та навчально-практичних занять з питань ЦЗ» 04 червня 2019 року для персоналу КВ «Вектор» були проведені планові протипожежні тренування за темою «Дії при пожежі в адміністративно-побутовому корпусі (АПК), евакуація з адмінбудівлі» (згідно затвердженого графіка).

Навчання проходили за керівництвом начальника служби фізичного, цивільного захисту та пожежної безпеки Гудкова О.П., за участю членів комісії – провідного інженера з ЦЗ Лукашенка В.І., провідних інженерів з ПБ Шматка С.М. та Шульги О.П. Також на навчаннях були присутні представники 11-ДПРЗ ГУ ДСНМ України у Київській області (м. Чорнобиль) Чередник С.М. та Карачун А.В.

В ході тренування були відпрацьовані наступні питання:

– виклик пожежно-рятувальної та інших служб (умовно);

– оповіщення та інформування керівного складу та персоналу підприємства про надзвичайну ситуацію (НС);

– умовне гасіння осередка загорання наявними первинними засобами пожежогасіння (вогнегасник ВВ-5);

– використання внутрішнього протипожежного водопроводу (пожежні крани);

– використання зовнішнього протипожежного водопроводу (пожежний гідрант);

– евакуація персоналу з адмінбудівлі;

– оцінка діяльності евакокомісії та ланки зв’язку і оповіщення;

–  оцінка дії персоналу під час проведення евакуації.

До участі у тренуванні залучались керівний склад, штаб з ЦЗ, ланка зв’язку та оповіщення, ланка пожежогасіння ДСП «ЦППРВ».

Оповіщення керівного складу і працівників підприємства здійснювалося
з використанням телефонного зв’язку силами ланки зв’язку і оповіщення. Керівний склад зібрався в повному складі протягом 10 хв. згідно встановлених термінів.

За сценарієм відбулось загорання електрощитка в приміщенні АПК. Інженер-енергетик КВ «Вектор» оперативно повідомив про умовне загорання всі ланки, що залучаються до ліквідації НС та її наслідків. Проведено зустріч пожежних та інших прибуваючих підрозділів.

Двоє працівників проводили гасіння умовної пожежі наявними в коридорі вогнегасниками ВВ-5. Протягом 5 хв. проведено оповіщення персоналу підприємства про вимушену евакуацію. Персонал протягом 7 хвилин покинув будівлю та зібрався на майданчику біля адмінбудівлі.

Служба енергетика провела знеструмлення будівлі, про що підготувала довідку – допуск до гасіння пожежі.

Двоє працівників використали внутрішнє протипожежне водопостачання: проклали рукавну лінію від найближчого пожежного крана та подали воду на гасіння умовної пожежі.

Після цього від організаторів навчань поступила нова ввідна: загроза розповсюдження пожежі на приміщення 2-го поверху та на покрівлю будівлі.

Членами пожежної охорони разом з двома працівниками дільниці було встановлено пожежну колонку на гідрант, прокладено рукавну лінію з 2-х рукавів та подано воду на захист 2-го поверху адмінбудівлі.

Питання протипожежного тренування відпрацьовані в повному обсязі.

Після тренувань всі учасники та спостерігачі зібралися в нарадчій кімнаті для проведення аналізу навчань. Були задані уточнюючі питання учасникам тренувань та надано пропозиції.

Related posts