Державне спеціалізоване підприємство

"Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами"

Обстеження та моніторинг пунктів тимчасової локалізації РАВ з використанням літальних апаратів

Державне спеціалізоване підприємство "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" проводить експлуатацію всіх сховищ із радіоактивними відходами в зоні відчуження.

В умовах виконання першочергових заходів при ліквідації Чорнобильської катастрофи були створені сховища у вигляді пунктів тимчасової локалізації радіоактивних відходів (ПТЛРВ). Радіоактивні відходи розміщені в траншеях і буртах із загальною кількістю близько 1000 і розташовані на території перевищуючої 9600 га вдалині від основних об'єктів підприємства. Моніторинг й експлуатація таких сховищ вимагає великих витрат, з огляду на те, що значна частина траншей і буртів перебуває в лісистій і болотистій важкодоступній місцевості й, у ряді випадків, добратися до них на автомобілі неможливо.

На підприємстві ДСП "ЦППРВ" 15.11 - 20.11.2017 р. був проведений другий етап випробувань із використанням аерозйомок. При цьому проводилися аэро гама зйомки, а також був випробуваний новий метод моніторингу з використанням лазерного сканера LIDAR. Ця система дозволяє після цифрової обробки спеціальною програмою визначити з високою розподільною здатністю невеликі провали у верхніх екранах траншей (буртів), а також проростання на їхній поверхні чагарників й одиночних дерев.

Обстеження територій ПТЛРВ з використанням аэрогеофізичних досліджень проводилися НІГ "ПУЛЬСАР" Інституту Геохімії навколишнього середовища АН України  з розміщенням апаратури на октокоптере.

Повітряні й фотограмметричні дослідження ПТЛРВ проводилися  Консорціумом PLEJADES-BRENK-Westіnghouse й Університетом прикладних наук (Мюнхен, Німеччина) з використанням системи LІDAR.

Повітряні геофізичні обстеження виконувалися PLEJADES Gmb у рамках контракту, замовником якого виступає Європейська комісія. Кінцевим користувачем є ДСП "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами".